Lütfen Adobe Flash Player Yeni Sürümünü Yükleyin.

Adobe Flash Player Yükle

Habaş Kalitesi

Firmamız tüm gaz dolumlarını sektörün en iyi gaz üreticilerinden olan HABAŞ’tan yapmaktadır.

Güvenli Dolum

Gaz dolumları TSE standartlarına uygun olarak eğitimli ve uzman elemanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Zamanında Teslimat

"Zaman en büyük değerdir" anlayışına sahip olan firmamız, müşterilerine zamanında teslimatı garanti etmektedir.

Gazlarımız

Gelişen sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede sınai gaz servisi ve ilgili ekipman satışı yapan firmamız, çeşitli marka ve modeldeki ürünlerini stoklarında bulundurmaktadır.

Oksijen Gazı

Sanayide çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Kesme, kaynak, ısıtma, tavlama gibi işlemlerde kullanılan oksijen gazı, tüpler halinde işyerlerine sevkedilmektedir. Oksijen tüplerinin sağlam olması iş güvenliği açısından önemlidir. Oksijen gazının saflık derecesi ortaya çıkan işçiliğin kalitesini etkileyen başlıca özelliklerden biridir.

Argon Gazı

Argon gazı, inört bir atmosfer oluşturmak için kullanılmaktadır. MIG / MAG ve TIG Kaynak uygulamaları başta olmak üzere sanayinin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Alüminyum üretiminde, Florasan ampül üretiminde, metal eşya üretiminde ve kaynak işlerinde koruyucu gazdır. Üretimde kaliteyi sağlayan önemli bir gazdır. Argon tüpleri ile satışı yapılmaktadır ve argon tüpü servisiyle işletmenize sunulur.

Asetilen Gazı

Asetilen gazı, oksi asetilen kaynağında yanıcı gaz olarak kullanılmaktadır. Karpitin su ile reaksiyonu sonucu açığa çıkar.

Karışım Gazları

MIG, MAG, TIG kaynak uygulamaları başta olmak üzere birçok kaynak uygulaması ve ısıl işlem gerektiren yerlerde tercih edilir. Karışım gazları, saf olan gazların bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Plazma kaynağı, Plazma kesme gazları, ısıl işlem gazı, gıda paketlemesi, kalibrasyon ve birçok alanda kullanım alanı vardır.

LPG

Sıvılaştırılmış petrol gazı, likid petrol gazı olarak da bilinen LPG, enerji ihtyacını karşılamak için kullanılan gazlardan biri olup yanıcıdır. Havadan ağır olması sebebiyle uçuıcu değildir. Yüksek enerji verir. Bütan ve propan gazının karışımıdır.

Azot Gazı

Azot gazı, kimyasal üretim ve metal üretim başta olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Isıl işlem için kullanılan azot gazı, azot tüpleri şeklinde servis edilir ve kullanılır. inört bir atmosfer oluşturmak için tercih edilen azot gazı, renksiz ve kokusuzdur. Atmosferin %78'ini oluşturan azot gazının sembolü ise N'dir.

Azot Protoksit Gazı

Azot protoksit, narkoz gazı olarak da bilinir. Anestestetik etkisi vardır. Motor gücünü artırmak için ve aerosollerde itici gaz olarak kullanıldığı alanlar da vardır.

Propan

Propan gazı, C3H8. Kimyada etilen elde etmek için kullanılır. Aseton ve propilen glikol elde etmek için de kullanılır.

Amonyak Gazı

Paslanmaz metalin kullanıldığı alanlarda kullanılır. Yanıcıdır ve zehirleyicdir. Soğutucu ve temizleyici olarak kullanlabilir.

Helyum Gazı

Helyum gazı süper iletken olup, metal imalatı ve kaynak uygulamalarında koruyucu gaz olarak kullanılmaktadır. Sualtı dalış ve soluma havası olarak da kullanım sahası vardır.

Hidrojen Gazı

Hidrojen gazı, gıda üretiminde kullanılan bir gazdır. Ayrıca metal üretimi ve kaynak uygulamalarında koruyucu gaz olarak kullanılan hidrojen gazı, hidrojen tüpü ile servis edilir.

Karbondioksit Gazı

Karbondioksit, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kaynak uygulamalarında koruyucu gaz olarak, gıda üretiminde, atık su işleme, bitki yetiştirme, kağıt üretiminde, yangın söndürme ve yangın söndürme tüpü olarak kullanılmaktadır.

Argohid 5

Paslanmaz çeliklerin kaynağında kullanılan özel karışım gazıdır.

Argo Co2

Argo Co2 gazı paslanmaz kaynağında kullanılmaktadır.%98'i argon ve %2 karbondioksitten oluşmaktadır. Özel karışım gazlarındandır.

Argohid 10

Argohid 10 gazı, paslanmaz çeliklerin yüksek hızda kaynağında kullanılır. Mig, mag, tig kaynağı uygulamalarında yer alır.

Metan Gazı

Metan gazı ve metan tüpü satışı.

P10 Gazı

Argon ve metan gazlarının bileşimidir. Çimento ve kimyasal analiz labaratuarlarında kullanılır. Renksizdir. Yanıcı ve patlayıcı değildir. Otomotiv sektöründe de kullanım alanı bulan P10 gazı, emisyon test gazı , çevresel atık testi, kaçak tespiti, motor testi, kalibrasyon gazı, medikal gaz karışımları, nem ölçüm ve nem izleme gazı olarak da kullanımı mümkündür.

Sıvı Azot

Sıvı Azot, otomotiv ve uçak sanayinde kullanılan bir gazdır. Lastik şişirmede de kullanılan azot, oksijenin korozyon etkisini azaltmak amacıyla da kullanılabilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda yanma riskini azaltmak için kullanılır.

Kuru Hava

Basınçlı havanın gerekli olduğu alanlarda seyyar olarak kullanılmaktadır.

Balon Gazı

Helyum gazı, balon şişirme gazı olarak da bilinir. Ses inceltici etkisi vardır. Balon şişirme, uçan balon şişirme amaçlı kullanılır.